Seminaras „Sveikame pastate – sveikas žmogus“

Žurnalo SA.lt (statyba ir architektūra) kartu su partneriu Lietuvos žaliųjų pastatų taryba 2019 m. balandžio 18 d. organizuotame seminare „Sveikame pastate – sveikas žmogus“ buvo aptariami komfortą tvariuose pastatuose užtikrinantys pastatų sertifikavimo bei technologijų aspektai.

Viena esminių komforto patalpose sąlygų – sveikas mikroklimatas. Žmogui tinkamiausias aplinkos darbe ar namuose sąlygas lemia tokie pagrindiniai veiksniai kaip oro temperatūra, oro kaita ir oro drėgmė. Tačiau, norint jaustis dar geriau, būtina pasirūpinti akustiniu komfortu bei apšvietimu, atitinkančiu žmogaus bioritmus.

Seminare pranešimus skaitė VGTU Termoizoliacinių medžiagų ir akustikos laboratorijos mokslininkas dr. Aleksandras Jagniatinskis ir Gelžbetoninių konstrukcijų ir geotechnikos katedros doc. dr. Marius Mickaitis, „Biownlight“ atstovė Eglė Mikštavičienė, „IMI Hydronic Engineering“ direktorius Antanas Valančius, UAB „Pastatų sertifikatai“ direktorė Rasita Masalskytė.

VGTU mokslininkai ir Lietuvos akustikų sąjungos nariai dr. Aleksandras Jagniatinskis ir doc. dr. Marius Mickaitis seminaro dalyviams pristatė temą „Akustinis komfortas visuomeniniuose pastatuose“. Pranešėjai pabrėžė, kad akustinis komfortas priskiriamas prie esminių reikalavimų ir yra laikomas vienu svarbiausių šiuolaikinio ir tvaraus pastato atributų. Buvo atkreiptas dėmesys, kad šiuo metu dar nėra galimybės vienu rodikliu apibūdinti akustinį komfortą. Pranešimas buvo apibendrintas išvada, kad Lietuvoje galiojanti pastatų apsaugos nuo triukšmo klasifikavimo sistema tinka reglamentuoti sveikatai priimtino triukšmo lygius bei aidėjimo trukmę tvariuose pastatuose.

Dalinkimės: