INAD 2019

Tarptautinė triukšmo supratimo diena

Tarptautinė triukšmo supratimo diena 2019

Daugiau nei penkiasdešimtyje šalių visame pasaulyje kasmet minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena (International Noise Awareness Day – INAD). Minėjimo dienos tikslas yra didinti gyventojų informuotumą apie neigiamą ilgai trunkančio triukšmo poveikį sveikatai ir gerovei. Triukšmo supratimo dienos renginius 1996 metais inicijavo Jungtinėse Amerikos Valstijose įkurtas Klausos komunikacijos centras.

Tarptautinė triukšmo supratimo diena įprastai minima paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį. Šių metų minėjimo renginiai vyko balandžio 24‑ąją.

_______________________

Europos garsai
_______________________

Seminaras „Sveikame pastate – sveikas žmogus“

Žurnalo SA.lt (statyba ir architektūra) kartu su partneriu Lietuvos žaliųjų pastatų taryba 2019 m. balandžio 18 d. organizuotame seminare „Sveikame pastate – sveikas žmogus“ buvo aptariami komfortą tvariuose pastatuose užtikrinantys pastatų sertifikavimo ir technologijų aspektai.

Seminare pranešimus skaitė VGTU Termoizoliacinių medžiagų ir akustikos laboratorijos mokslininkas dr. Aleksandras Jagniatinskis ir Gelžbetoninių konstrukcijų ir geotechnikos katedros doc. dr. Marius Mickaitis, „Biownlight“ atstovė Eglė Mikštavičienė, „IMI Hydronic Engineering“ direktorius Antanas Valančius, UAB „Pastatų sertifikatai“ direktorė Rasita Masalskytė.

VGTU mokslininkai ir Lietuvos akustikų sąjungos nariai dr. Aleksandras Jagniatinskis ir doc. dr. Marius Mickaitis seminaro dalyviams pristatė temą „Akustinis komfortas visuomeniniuose pastatuose“. Pranešėjai pabrėžė, kad akustinis komfortas priskiriamas prie esminių reikalavimų ir yra laikomas vienu svarbiausių šiuolaikinio ir tvaraus pastato atributų. Buvo atkreiptas dėmesys, kad šiuo metu dar nėra galimybės vienu rodikliu apibūdinti akustinį komfortą. Pranešimas buvo apibendrintas išvada, kad Lietuvoje galiojanti pastatų apsaugos nuo triukšmo klasifikavimo sistema tinka reglamentuoti sveikatai priimtino triukšmo lygius bei aidėjimo trukmę tvariuose pastatuose.

Dalinkimės: