Europoje reikšmingiausios akustikos konferencijos atgarsiai

 

Kas trejus metus vykstantis pagrindinis Europos akustikų mokslo ir technikos pasiekimų renginys – Euronoise 2018 – vyko 2018 metų gegužės 27‑31 dienomis Kretoje (Graikija). Tai buvo jau 11‑asis triukšmo valdymo inžinerijos kongresas šiemet surengtas Europos akustikų asociacijai (EAA) bendradarbiaujant su Graikijos akustikos institutu (HELINA).

Preliminarinis posėdis

Naujausius mūsų šalyje atliekamų akustikos tyrimų rezultatus konferencijos dalyviams iš viso pasaulio pristatė du Lietuvos akustikų sąjungos (LAS) nariai – dr. Marius Mickaitis ir dokt. Tadas Andriejauskas, atstovavę Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU).

Susirinkusiems renginio dalyviams dr. M. Mickaitis pristatė kartu su bendraautoriais parengtą kviestinį pranešimą „Practical experience in verification acoustic class for building in octave versus one-third octave frequency bands“. Specializuotai sekcijai „Acoustic Regulations/ Enforcement and Classification for new/existing and retrofitted buildings“ skirtas pranešimas parengtas remiantis mūsų šalyje sukurtos ir nuo 2004 metų galiojančios pastatų apsaugos nuo triukšmo klasifikavimo sistemos praktinio taikymo patirtimi.
Pranešimo medžiagą rasite čia: Euronoise 2018018.pdf

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai dr. Marius Mickaitis ir dokt. Tadas Andriejauskas

Kitoje konferencijos sekcijoje „Tyre/road noise“ dokt. T. Andriejauskas klausytojus supažindino drauge su bendraautoriais atliktais moksliniais tyrimais. Pranešime „Tyre/road noise spectrum analysis of ageing low noise pavements buvo pateikti mažatriukšmio asfaltbetonio mišinių senėjimo ilgalaikių tyrimų rezultatai, pateiktos rekomendacijos produkto gamybos plėtojimui ir praktiniam taikymui.
Pranešimo medžiagą: Euronoise2018.pdf

Abu VGTU mokslininkų pranešimai sulaukė didelio klausytojų susidomėjimo, pristatyta tematika paremtos diskusijos vyko su įvairių šalių universitetų mokslininkais, buvo užmegzta daug naujų tarptautinių kontaktų.

Išleistoje konferencijos pranešimų medžiagoje galima rasti 555 santraukas ir 410 pilnateksčių straipsnių. Konferencijos darbo diena būdavo pradedama plenariniu pranešimu, vėliau darbas persikeldavo į specializuotas sekcijas. Šių sekcijų iš viso buvo net 55, kurios bendrai apėmė labai platų akustikos ir triukšmo mokslinių sričių spektrą.

Euronoise 2018 metu vyko įvairūs triukšmo valdymui skirti renginiai. Viename iš jų – išplėstinėje Europos akustikos parodoje dalyvavo 22 įmonės – gamintojai, inžinierių paslaugų teikėjai, mokslinių tyrimų ir administravimo padaliniai, techninės ir mokslinės organizacijos bei leidėjai, kurie pristatė naujausią tyrimų ir programinę įrangą, akustines medžiagas, standartus ir kitus leidinius, taip pat mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos rezultatus.

Renginio metu įvykusi EAA Generalinė asamblėja patvirtino, kad artimiausias, 12-asis triukšmo valdymo inžinerijos kongresas, Euronoise 2021 po trejų metų įvyks Madeiroje (Portugalija).

Daugiau informacijos apie įvykusį renginį rasite čia: www.euronoise2018.eu

 

Dalinkimės: